Категории

Ги намачкала веѓите со сапун, а кога ќе видите зашто и вие ќе го правите тоа секој ден!

Најновиот трик за совршени веѓи е всушност потполно стара холивудска метода, за која е потребно само сапун. Ќе се изненадите колку средените веѓи влијаат на убавината.

Веќе подолго време во мода се дебелите веѓи, што било случај и во осумдесетите години.

Тогаш холивудските шминкери предизвикале револуција, затоа што смислиле техника која ги смирува густите и немирни веѓи со помош на една работа и тоа сапунот.

По многуте хемиски третмани, блогерката решила да ја испромовира оваа стара метода, која потполно ќе ве воодушеви.

Прегледи:
147
Објавено на:
22.10.2016