Категории

Гламур на фестивалот на филмот во Венеција: Ова се десетте најубави тоалети во кои ќе се вљубите! (ФОТО)

Во Венеција на 29. август 2018 година свечено е отворен 75. Меѓународен филмски фестивал (Мостра). За оваа пригода, премиерно се прикажуваа нови филмови, се делеа бројни награди и секако, познатите дами покажаа што умеат кога станува збор за модата, со спектакуларни модни креации.

Романтичните и гламурозни тоалети го одбележаа овогодишниот престижен фестивал, а во продолжение ви претставуваме некои од најубавите фустани во кои прошетаа познатите актерки и манекенки по црвениот венецијански тепих.