Категории

ГЛАМУРОТ НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ НА ДОДЕЛУВАЊЕТО НА НАГРАДИТЕ БАФТА 2022 ГОДИНА

Само што завршија четири големи модни недели, а врвните дизајнери имаа полни раце работа за нов настан овој викенд. Во Лондон се одржа 75-тото доделување на филмските награди на Британската академија (БАФТА), кое ги собра некои од најлегендарните светски имиња во филмската индустрија во Ројал Алберт Хол, кои ни доставија облека од епски размери на црвениот тепих.

Сезоната на награди е во полн ек, почнувајќи минатиот месец со свеченото отворање на SAG Awards, а познатите личности не престануваат да ни служат многу сериозен гламур, истакнувајќи го црвениот тепих во неговиот стилски сјај.

Сеприсутноста на сатен и кадифе беше надградена со детали во форма на пердуви, чипка и светки. Ракавиците се враќаат на модната сцена, внесувајќи ја естетиката на златниот Холивуд, а дизајнерите се потрудија да внесат дополнителна сензуалност во своите креации, отворени деколтеа и длабоки деколтеа.

Од сензациите на Гучи кои ги донесоа Сиена Милер, Салма Хајек и Дејзи Едгар-Џонс, до елегантниот Шанел во изведба на Луси Бојтон, погледнете ја нашата галерија за најубавиот стајлинг на познатите актерки од БАФТА наградите за 2022 година.