Категории

Го исекла тестот за пица на 6 парчиња: нејзиниот следен потег ќе ви предизвика лиги (видео)

Ако сте еден од оние луѓе кои се постојано во движење, веројатно прескокнувате неколку оброци во текот на неделата бидејќи сте постојано во брзање.

Поради тоа можете да направите затворена пица која можете да ја јадете на пат кон работа.

Потребни ви се тесто за пица, кашкавал, мортадетела, путер, пармезан….

 

Прегледи:
30
Објавено на:
15.03.2016