Категории

Го одвел своето куче на вечера – Глетка која докажува дека кучињата се навистина најголемите пријатели на човекот

(ВИДЕО) Гема Колон пронајде не многу честа глетка во еден од рестораните во Њујорк. Имено, сопственикот вечерал со своето куче на масата.

„Имав прекрасен поглед. Сопственикот го реши крстозборот со оброк и чаша црвено вино. Неговото куче уживаше во сад со вода што го пиеше учтиво “, изјави Гема. „Беше навистина неверојатно колку добро се однесува кучето. Тој се однесуваше подобро од некои луѓе “, додаде таа. Сцената што ја пронашла, ја снимила и ја споделила на социјалните мрежи.

 

@gemmsauce

the purest friendship i ever witnessed 🥺 #nyc #dog #bestfriend #SyncYourMiO

♬ Married Life (From “Up”) – Sergy el Som

Прегледи:
65
Објавено на:
26.08.2021