Категории

ГОЛЕМА ВЕСТ: Се шири семејството на Јована и Жељко Јоксимовиќ!

Популарната водителка и сопруга на поп пејачот Жељко Јоксимовиќ, Јована е во третиот месец од бременоста, а открија во една телевизиска емисија.

Веќе со недели наназад Јована не се појавува на ТВ екраните, а за тоа има добра причина. Имено, сопругата на Жељко е на трудничко отсуство, а на приновата најмногу се израдувал Коста.

Потсетуваме, Јована и Жељко станаа родители на Коста на 10-ти април 2014 година, а тогаш водителката се породи во приватна клиника.

Извор : Вистина.мк

Прегледи:
244
Објавено на:
01.04.2017