Големата тајна на Амишите – најздравите луѓе во светот: Овој напиток го спречува ракот!

Овој напиток, кој го користат Амишите, одличен е за целото тело и здравјето, но посебно е ефикасен во случај на чир, настинка, астма, артритис, импотенција, рак, висок крвен притисок.

Од сите народи во светот, Амишите најретко оболуваат од рак, покажуваат статистиките. Истражување на Универзитетот Охајо го анализирал животот на Амишите, религиозна група во која живеат најздравите луѓе на Земјата, особено ако се земе в предвид фактот дека тие не користат лекови од конвенционалната медицина. Амишите само ја одгледуваат и произведуваат својата храна, од овошје и зеленчук, до жито, месо, млеко и сирење.

Едно швајцарско истражување открило дека децата на Амишите се поздрави од децата израснати на европските фарми. Освен тоа, Амишите не пијат и не пушат, а сексуално не се промискуитетни, па на тој начин се поздрави, а се чини дека во одржувањето на добриот имунитет им помагаат и напитоците кои редовно ги подготвуваат и консумираат.

Според мислењето наа стручњаци, тој напиток секако допринесува за нивното здравје бидејќи е антиканцероген, антивирусен и антибактериски. Веќе со две недели негово консумирање се намалува нивото на холестерол во крвта, а делува и на стабилизацијата на крвниот притисок и нивото на шеќер.

Состојки:

  • едно чешне лук
  • парче изрендан свеж ѓумбир
  • една лажичка свеж сок од лимон
  • една лажичка органски јаболков оцет
  • една лажица органски мед со додаток половина чаша вода

Напитокот се пие наутро на празен стомак и пред вечера.
Коментари

коментари