Категории

Голот на Дибиров е избран за најубав гол на турнирот: Погледнете ги петте најубави голови на Ф4! (ВИДЕО)

Вардарци вчера во Келн испишаа нова страна во историјата на македонскиот и европскиот ракомет откако по втор пат во последниве три години околу вратот ги добија најсјајните медали од Лигата на шампионите.

Тоа го препознаа и од ЕХФ кои избраа дел од одбраните на Милосављев и Гедбан за најубави на овој Ф4 турнир, додека за најубав гол беше избран оној на Дибиров од финалниот натпревар против Веспрем.

Погледнете ги петте најубави голови на турнирот на линкот ТУКА!

Прегледи:
583
Објавено на:
03.06.2019