Грозјето го уништува целулитот

Маските направени од грозје одговараат скоро на секој тип на кожа. Освен што ја обезбедуваат основната нега на кожата, тие имаат неверојатна моќ во борбата против целулитот.

За да направите антицелулитна маска од грозје потребно е да промешајте четири лажици масло од семки од грозје со пет капки масло од лимон. Измасирајте ги критичните места, завиткајте ги во најлонска фолија и оставете да отсоти околу 30 минути.

Оваа маска делува преку богатството од витамин ц кој ја активира разградбата на маснотии и го зајакнува сврзното ткиво под порите на кожата.
Коментари

[fbcomments]