Категории

Хејли и Џастин Бибер ја прославија 2-годишнината од венчавката во сладок стил

Во неделата, на 13 септември(2020година), светски познатата поп ѕвезда и неговата сопруга манекенка, официјално прославија две години брак. Но, како еден од најпознатите парови во Холивуд слави пресвртница по повод пандемијата? Со пикник, секако.

„Џастин и Хејли вчера имаа пријатна и забавна годишнина“, изјави близок извор на славниот пар. “Тие имаа релаксирачко утро, а потоа решија да земат сендвичи од Бели Сити Дели во Санта Моника и да направат пикник во нивната куќа. Тие сакаа да се релаксираат и да се дружат заедно само тие двајца. Тие зборуваа за денот на нивната венчавка и заклетвите и емотивни моменти, размислувајќи за последните неколку години. Двајцата беа зафатени и им беше убаво да се релаксираат заедно. Тие секогаш се забавуваат, без оглед што прават. “

Г-ѓа Бибер им даде можност на обожавателите да ѕирнат во нивниот ручек на отворено, кога таа сподели мала ситница, фотографија каде таа позира лежејќи на ќебе на сонце, а околу неа беше претставен нивниот ручек. „Пик-дама“, ја потпиша Хејли фотографијата.

 

View this post on Instagram

 

picnic lady

A post shared by Hailey Baldwin Bieber (@haileybieber) on

Сепак, прославата на годишнината не заврши тука. Џастин, исто така, се огласи на социјалните мрежи за да го хронизира денот и сподели снимки и слики од Хејли и од него во украсен комби на патот до мистериозната локација.

 

View this post on Instagram

 

2 years today @haileybieber .. xoxo 😘

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Според изворот, таа локација била хотелот „1“, каде што пејачот планирал да собере пијалоци и храна во лоби-барот пред да гледаат приватно хумористично шоу со Кевин Харт. „Тие многу се забавуваа“, опиша изворот, „и двајцата се огромни обожаватели на Кевин“.