Категории

Хеланките се повторно во мода: 6 начини како да ги носите оваа сезона

Кога се хеланките во прашање, важно е да ги носите на правилен начин. Следете ги нашите модни совети.

Иако се едно од најомразените парчиња на модните стручњаци, оваа година хеланките се враќаат на модната сцена, потсетувајќи нѐ на својата сестрана и удобна природа.

Во продолжение погледнете како можете да ги комбинирате.

1. Хеланки и предимензионирана кошула

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lydia (@femmeblk)

2. Хеланки и јакна со штепови

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jess (@_jessicaskye)

3. Хеланки и блејзер

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BELLE | LDN (@honeybelleworld)

4. Хеланки и плетен џемпер

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TANICE ELIZABETH (@taniceelizabeth)

5. Хеланки и мантил

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BELLE | LDN (@honeybelleworld)

6. Хеланки и дуксер со принт

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANINE BING (@aninebing)

 

Прегледи:
286
Објавено на:
20.09.2021