Категории

Хит фризурата од ’90-тите повторно главен тренд ова лето

Во последно време, сè повеќе гледаме трендови од тој период кои повторно стануваат популарни. Се сеќавате на Шер Хоровиц и нејзините фризури со размавтани од филмот “Clueless”? Таквата фризура повторно стана тренд.

Фризурата се заснова на волумен и лепршавост. Колку е понеуредна, толку подобро. Изгледа како само да сте станале од кревет и повторно сте подготвени за модната писта. Трендовите продолжуваат и одат. Но, трендовите од 90-тите во голема мерка се враќаат оваа година. Но, тоа не е единствениот тренд од 90-тите што се врати. Големите штипки за коса, високото опавче и лелеавите здолништа уште еднаш владеат со насловните страници на социјалните мрежи.

Како да направите ваква фризура?
Ако одлучите сами да направите фризер, фризер Џозеф Мејн сподели неколку совети: Ќе ви треба фен за коса, четка, чешел и спреј за заштита од топлина. Мејн препорачува да започнете со влажна коса за почеток. Поделете ја косата на рамни делови и нанесете средство за заштита од топлина. Секој дел од косата завиткајте го околу тркалезна четка. Насочете го фенот за коса кон корените. Повлечете ја косата со четка и завршете ги со извртување на прамените навнатре. Можете исто така да користите и витлери за да добиете поголем волумен. Кога косата е сува, отстранете ги витлерите и исчешлајте ја косата одвнатре. Завршете го изгледот со лак за коса.

Прегледи:
178
Објавено на:
11.06.2021