Категории

ХИТ МОДА НА ИНСТАГРАМ ЗА ДАМИ ВО ЗРЕЛИТЕ ГОДИНИ: Овие модни комбинации подмладуваат (ФОТО)

Најубавите модни комбинации од Инстаграм покажуваат дека годините се само број, а овие комбинации можат да ги носат сите дами со стил!

До пред неколку години, вакви парчиња гледавме исклучиво на големите светски модни случувања, потоа дизајнерите почнаа да вметнуваат постари модели во нивните ревии, а сега во се повеќе и повеќе модни ревии гледаме жени во зрели години.

Неколку интересни зрели дами со многу зрел вкус го привлекоа вниманието.

На пример, Ренија Јаз, која се крие зад Инстаграм профилот @venswifestyle и е одлично носи парчиња од брендовите Balenciaga, Celine i Kalvin Klajn. Генијалната Грејс Ганем нè фасцинира со фантастични минималистички комбинации на облека со иновативен „пресврт“, а носи и стари Celine парчиња, како и парчиња од унгарскиот бренд Nanuška.

Тука е и Сара Џејн Адамс, која плени со спортски комбинации, а уште кој нè инспирираше со својот стил, дознајте подолу:

Мартин М. | Среќа.мк