Холивудски фризер открива: Оваа фризура е во тренд и одговара на сите облици на лице

Фризерот на славни личности, Лери Кинг тврди дека моментално најпопуларната фризура одговара на сите облици на лице.

Станува збор за класичниот боб кој уште пред неколку години се искачи на тронот и нема намера да се симне уште долго во иднина.

„Ако ме прашате мене, бобот е секогаш во мода и не подлегнува на трендовите, па еднакво добро изгледа и на тригодишно девојче и на 103 годишна баба. Покрај тоа е и одличен избор за сите типови на коса и ласка на секој облик на лице“, вели Лери за британски „Гламур“.
Коментари

[fbcomments]