Хороскоп – Овие 3 хороскопски знаци ќе ги следи негативна карма во декември 2019 година

Eве кои 3 хороскопски знаци треба да внимаваат во декември 2019 година!

Велат дека декември е најубавиот период во годината, но за жал за некои нема да биде така оваа година.

 

Но, тоа не значи дека е „крајот на светот“. Сè што треба да направите е да пронајдете малку време за себе, да се опуштите и да дозволите да се случат настаните.

Не се спротивставувајте, прифатете го овој период како време на созревање и ќе помине брзо. И тогаш … тогаш ве очекува премногу добра година!

 

Овен

Сè ќе ви биде тешко. Реалноста е дека се чувствувате летаргично, збунето и непријатно до бесконечност и тоа ве прави нервозни.

Обидете се да бидете во чекор со настаните. Обидете се да ја насочите вашата нервоза кон некои други работи. Декември ќе помине брзо.

 

Лав

Вашиот „најлош декември“ единствено е во вашата психа. Постојано лутате со мислите и ја уништувате реалноста.

Едноставно размислувате само за вашиот професионален живот и вашиот тековен распоред и тоа непотребно ве вознемирува. Можеби затоа не сте расположени за Дедо Мраз, но не правете си го тоа.

Вие сте најинтересна личност околу празниците и потребни сте им на сите за да бидат во добро расположение.

 

Шкорпија

Се чувствувате исцрпено. Сè ќе биде добро, не грижете се. Обидете се да размислите за тоа на овој начин – вашето сончево враќање е одма зад аголот, затоа бидете подготвени да започнете уште едно патување околу сонцето.

Треба да го исчистите умот и да ги наполните батериите. Погледнете на посветлата страна, барем ќе имате што да правите до крајот на оваа сезона. Тоа ќе бидат прекрасни денови за одмор со најблиските, од кои можете да извлечете само позитивна енергија.

Обидете се да се опуштите и бидете добри кон себе.
Коментари

[fbcomments]