Хороскопот и обувките: Кои се идеалните обувки за вас според хороскопскиот знак?

Обувките пред се се важен моден детал, но исто така тие можат да откријат повеќе за нашата личност. Според хороскопот, за секој хороскопски знак има одреден модел на обувки кои се совршени за него и највеќе го истакнуваат и доловуваат како карактер.

1. Овен- Мокасини

2. Бик- Беж салонки

3. Близнаци- неутрални модели со ефектни детали

4. Рак- модели до глужд

5. Лав- сите обувки кои имаат „личност“, односно се уникатни и се издвојуваат од останатите

6. Девица- класична црна салонка

7. Вага- сандали на потпетица

8. Скорпија- обувки со животински принт

9. Стрелец- патики

10. Јарец- балетанки

11. Водолија- металик обувки до глужд

12. Риба- дамски обувки
Коментари

[fbcomments]