Чек дис аут
Search

Хороскопот открива каков треба да биде вашиот идеален партнер

Жените често во своите глави (а понекои и на хартија) имаат попис на особини за тоа каков треба да биде нивниот потенцијален партнер.

Но секоја од вас треба да знае дека таков маж кој ги исполнува сите критериуми од вашата листа – не постои, а и всушност и не ви треба.
Во продолжение откријте всушност каква личност би била идеален партнер за вас..

Овен
Личност која е полна со изненадувања, секако позитивни.

Бик
Личност која ги почитува другите

Близнаци
Некој покрај кого можете да се чувствувате опуштено

Лав
Некој кој е искрен и ќе ве предупреди кога грешите

Девица
Некој кој е несебичен и опуштен

Вага
Особа која сака да ја искажува љубовта

Шкорпија
Некој кој е самоуверен, но не и егоцентричен

Стрелец
Некој кој е забавен но и одговорен

Јарец
Некој кој ќе умее да ве насмее

Водолија
Некој кој е бестрашен и амбициозен

Риби
Особа на која ќе можете да и се доверите
Коментари

[fbcomments]