Хороскопот открива: Зошто ве напушти?

Луѓето можат да набројат многу причини зошто ја прекинуваат врската. Хороскопот открива кои работи му пречат на секој знак и се доволна причина за да си замине. Прочитајте во продолжение.

1. Овен

Посесивност. Овенот е независен знак. Со посесивен партнер се чувствуваат заробени.

2. Бик

Непочитување. Бикот е многу горделив знак и највеќе мрази непочитување. Ако почувствува непочитување од вас-веднаш ќе си замине.

3. Близнаци

Резервираност. Близнаците сакаат да имаат активен друштвен живот. Доколку сте повлечена личност нема место за вас покрај нив.

4. Рак

Не сакате да ги искажувате емоциите? Имате мали тајни кон партнерот? Не споделувате се што ви се случува во текот на денот? Тогаш не сте партнер кој би му се допаднал на овој хороскопски знак.

5. Лав

Лавовите сакаат да бидат во центарот на вниманието и веднаш би си заминале од срамежлив партнер.

6. Девица

Девиците се амбициозни и на нив многу им значи да имаат успешен живот,како на приватен така и на професионален план. Доколку не сте амбициозна личност тогаш не сте идеален партнер за овој знак.

7. Вага

Вагите се многу позитивен знак и ако забележат дека партнерот е негативен веднаш си одат од него.

8. Шкорпија

Ако го излажете овој хороскопски знак, дури тоа да е и некоја мала лага- за вас повеќе нема да има место покрај него.

9. Стрелец

Родени авантуристи, сакаат да го искористат секој ден максимално. Ако партнерот неможе да го следи нивното динамично темпо- ќе си заминат.

10. Јарец

Јарците се многу одговорни, па во никој случај не би сакале неодговорна личност покрај себе.

11. Водолија

Водолиите се сонувачи и не би можеле да бидат во врска со некој кој е реален и практичен.

12. Риби

Вообичаено е рибите да ги кријат своите чувства од светот, но сакаат партнер со кој можат да ги споделат. Не ги привлекуваат луѓето кои се емоционално недостапни.
Коментари

коментари