Категории

Хороскопски знаци кои ќе имаат незаборавна „Ноќ на Вештерките“

Сонцето влезе во знакот на Шкорпија. Шкорпијата важи за супер секси знак во зодијакот па не е ни чудо што Ноќта на Вештерките секогаш се слави во добата на знакот на Шкорпијата. Еве кои хороскопски знаци долго ќе ја паметат оваа ноќ.

Ова година Ноќта на Вештерките ќе биде со волшебна полна месечина во знакот Бик. Значи, очекувајте период во кој ќе се случуваат волшепства. Меркур и Марс се ретроградни па поради тоа немојте да правите планови, затоа што нештата ќе се одвиваат спротивно од тоа.

ШКОРПИЈА
Шкорпиите секако ќе имаат одлична Ноќ на Вештерките. Ќе се чувствуваат добро, привлечно и секси. Некои Шкорпии можно е да слават и во парови.

СТРЕЛЕЦ
Стрелците ќе ги следи голем оптимизам и нема да имаат волја да се држат до разни правила и постојано ќе го променуваат своето мислење. Сонцето во знакот на Шкорпијата ќе ги изнесе сите свои скриени адути на површина, па Стрелците на оваа ноќ буквално ќе блескаат од моќ.

ЈАРЕЦ
Супер полната месечина која настапува за време на Ноќта на Вештерките ќе биде во земјен знак. Тоа ќе преврти наопаку се, па Јарците ќе мораат да ги обуздаат своите бурни емоции. Тие ќе освојуваат наоколу.

Прегледи:
344
Објавено на:
30.10.2020