Категории

Хурем Султан стана мајка по втор пат – Актерката изјави „Лара, јас и таткото сме пресреќни!“

Мегапоопуларната актерска ѕвезда од серијата „Величенствениот“ – Мерием Узерли, на сите позната како Хурем Султан, стана мајка по втор пат и роди девојче.

Хурем веднаш споделила слики од породилиштето со нејзината наследничка со емотивна порака кон своите следбеници на Инстаграм.

“Вчера, 8 јануари 2021 година, моја најмила Лили Кои.
Лара Јемима, тато и јас сме пресреќни што дојде во нашето семејство. Благословени сме и среќни што ни се придружи. Биди секогаш бесконечно заштитена”, напиша актерката

Да потсетиме, Маријам веќе ја има ќерката Лара, која ја роди во 2014 година додека беше во врска со Џан Атеш. Поради бременоста таа го напушти снимањето на серијата „Величенствениот век“.
Таа овој пат не сакаше да и го покаже на јавноста таткото на својата втора ќерка.

“Ако сè оди како што треба, ќе родам девојче во јануари. Лара посакуваше брат или сестра долго време, пресреќна сум што нејзината желба наскоро ќе се оствари: И јас сум среќна затоа што основам свое семејство”, рече Хурем во септември.
Турските медиуми, но не сакаа да го откријат името на нејзиниот љубовен партнер.