И ова е можно: Дејвид Бекам нашминкан на насловната на магазин!

Денес е речиси вообичаено да се види маж нашминкан, но Дејвид Бекам е веројатно последниот маж кој би можеле да го замислите на таков начин. За потребите на магазинот „Love“, тој се фотографирал со зелена сенка на очите.

Дејвид на фотографијата носи кошула и бело сако, а бојата на сенката за очи усогласена е со неговите тетоважи на вратот. Откако магазинот ја споделил фотографијата на Инстаграм, 43-годиниот Бекам добил бројни пофалби на својот изглед – дури и со шминка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on
Коментари

коментари