Идеална комбинација: Овие две бои гарантираат совршен стајлинг!

Црната боја никогаш не излегува од мода. Аутфитот во оваа боја е сигурна комбинација која секогаш пружа нота елеганција.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dani Reyes (@danireyesoficial) on


Црната боја од глава до пети секогаш се препорачува, но оваа сезона таквиот стајлинг доживува мал пресврт. Црвено-црната комбинација ќе биде многу попларна во текот на ладните денови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by E B R U 🐣 (@nazjuju) on


Црната комбинација е сосема добра, но за да го зачините стајлингот, додадете му некој црвен детал. Тоа може да биде кожна јакна. Оваа мала измена ќе направи голема разлика, а стајлингот веднаш ќе стане интересен.

Со црвен детал ќе ја разбиете монотонијата и ќе внесете позитивна енергија во тмурните денови.
Коментари

[fbcomments]