Категории

Идеи за декорација на вашата Велигденска трпеза

Семејството, пријателите, децата- Велигден ги соединува сите драги луѓе – најчесто околу богатата трпеза.

Популарните Велигденски рецепти се вистински привлечни. Инспирации има безброј, а погледнете неколку тука…

Мафини со јајца

Месени морковчиња со сирење

Идеи за декорирање на варените јајца во чинии

       

Зденката може да изгледа и вака

Никако не смееме да заборавиме на десертот

  

 

Прегледи:
1365
Објавено на:
29.03.2018