Идеи за маникир инспирирани од Велигденските празници

Пролет е, природата ги менува боите, Велигден е на прагот, а време е и да внесеме промена во нашиот маникир. А, зошто таа промена да не биде во духот на велигденските празници ?

Пролетта е веќе пристигната. Се е шарено, весело, сончево- па таков треба да биде и нашиот маникир. Доколку во вашите модни комбинации сепак доминираат темните нијанси, маникирот е совршена опција за да го развеселите вашиот изглед. Бидејќи Велигден е на прагот, можете да искористите и некоја идеја од маникирите инспирирани токму од овој празник.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fabulous Falsies by Mary (@fabulousfalsiesbymary) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Well Gel Beauty Boutique (@wellgelsouth) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aki’s Perfect 10 (@akisperfect10) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shalene Belichesky (@nail_slaywithshay) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jana‘s Nagelstudio (@janas.nagelstudio.official) on

 
Коментари

[fbcomments]