Категории

Игра на тронови се враќа во 2019?

Фановите на мега популарната Игра на тронови ќе ја почекаат следната, последна сезона повеќе од очекуваното. 

Првичните најави за нови епизоди од осмата сезона во 2018 се променија, па така официјалното соопштение на продуцентите е дека последната сезона, осма по ред, ќе ја гледаме во 2019.

Приказната која го освои сиот свет и има милионски фанови кои го очекуваат продолжението, ќе биде разочарана, бидејќи ова ќе биде и крајот за Игра на тронови, а остатоткот од приказната ќе биде прикажан во само шест епизоди.

 

Прегледи:
367
Објавено на:
08.01.2018