Категории

Има 55, а изгледа 20 години помлада: 5 тајни за убав изглед на Јоланда Хадид!

Мајката на Бела и Џиџи Хадид, Јоланда некогаш се бавела со моделинг, а нејзината фигура во 55. година од животот може тоа да го потврди.

Во јануари Јоланда Хадид ќе го прослави својот 55. роденден. Таа има три деца (Џиџи, Бела и синот Анвар) и како што знаете сите тројца се модели. Позади неа е борбата со Лајмската инфекција и болниот развод. Таа не ги крие своите години, не се срами да ја покаже својата фигура на Инстаграм, како ли лицето без шминка. На инстаграм има три милиони следачи со кои ги споделува деталите директно од козметички салон или клиника.

1. Правилна исхрана

Јоланда е опседната со правилна исхрана – и не ужива во нездрава храна (освен за празниците). Ја ревидирала својата исхрана откако дознала за дијагнозата. Таа јаде многу зеленчук и овошје секојдневно. Утрото и започнува со топла вода со лимон.

2. Тренинг

Хобито на Јоланда е јавање. Исто така, редовно наоѓа време за јога, трчање и планинарење. Таа вежба на свеж воздух: „Тенот станува посвеж, а здравјето се подобрува“. Кога и треба интензивен тренинг, таа избира бокс.

3. Кристали

Јоланда сака кристали, а тие се сместени околу нејзината куќа, во дворот и на отворено, таа редовно вежба медитација. Таа признава дека не може да живее без нив: „За мене ова е начинда се врати енергијата и да се воспостави внатрешна рамнотежа.“

4. Пост и детокс

Еднаш месечно, Јоланда организира пост: тој ден пие само вода со лимон и медитира. На тој начин таа се прочистува од токсините, а згора на тоа практикува и пост: интервална глад, кога помеѓу оброците има пауза од околу 8 часа.

5. Вистинска грижа

Омилениот лек на Јоланда е karite buter – таа го нанесува на кожата за да и биде хидрирана. Неколку пати неделно користи купки за детоксикација на телото. Покрај крисѕталите, таа сака и етерични масла: таа вежба дишење со нив. Исто така, таа користи тонирана крема и кармин за усни само на настаните на кои присуствува.