Индиската актерка Сонам Капур – кралица на црвениот тепих на филмскиот фестивал во Дубаи

Актерката Сонам Капур е вистинска кралица на стилот. На филмскиот фестивал во Дубаи таа се појави во прекрасна долга тоалета и долг блејзер во боја на слонова коска од брендот Ashi Studio. Индиската убавица која никогаш не потфрла во модните избори уште еднаш докажа зошто е наречена боливудската кралица на модата.
Коментари

коментари