#Инста Среќа: Носете тексас од глава до пети без да погрешите!

Тексасот е еден од ретките материјали кои се носат во текот на целата година, а кога ќе пристигне пролетта, тогаш буквално ги преплавува улиците.

Фармерки, кошули, јакни, здолништа, шорцеви од тексас може да комбинирате буквално на безброј начини, но едно прашање секогаш останува – како да искомбинирате тексас со тексас, а притоа да изгледа убаво?

Иако важи за една од најризичните комбинации, ако следите неколку правила, во тексасот од глава до пети може да изгледате феноменално!

Комбинација од светол е темен тексас

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Fatsmeagol Collective (@fatsmeagol) on


Идеална за дневни комбинации. Ако се во прашање фармерки/здолниште/шорц и тексас јакна, облечете и лелеава кошула или памучна блуза со долги ракави и не се плашете да облечете светли фармерки и темна кошула од тексас.

Долга тексас јакна и тексас здолниште

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sayuri (@neze_1230) on


Еден од главните трендови оваа сезона се долгите тексас јакни со каиш, кои изгледаат како мантил. Може да ги носите како фустан, или кошула и тексас здолниште одоздола.

Еве некои преубави начини како да носите тексас од глава до пети како трендсетерките на Инстаграм:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by אניצ’ה-בוטיק וינטאג’ ויד שניה (@anicha_vintage_shop) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tastefully Random (@tastefully_random) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Érica Henrique (@ericahenriquee) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KARINA | STYLE BLOGGER (@karinastylediaries) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Netti Weber (@nettiweber) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mohamed By Valente Jeans (@junior_valentejeans) on
Коментари

коментари