Инстаграм тренд: Романтичен моден додаток кој ќе ја разубави вашата фризура!

Траките и марамите за коса ова лето се омилениот моден додаток на сите трендсетерки. Не е ни чудо кога се толку слатки и практични. Овој шик украс може да го носите со различни фризури, облека и во различни пригоди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tatjana Jurić (@tatjana_juric) on


Марамите секоја фризура ќе ја направат интересна, без разлика дали станува збор за пуштена коса, репче или пунџа. Одлични се и за на море и плажа, но сето тоа убаво ќе се вклопи и во лежерни комбинации за шетање низ град. Ви претставуваме генијални начини на кои може да ги носите и да изгледате феноменално.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adriana Đurđević (@adrianadurdevic) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michèle Krüsi (@thefashionfraction) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michèle Krüsi (@thefashionfraction) on
Коментари

коментари