#ИнстаСреќа 10 креативни профили на Инстаграм кои вреди да ги заследите!

Инстаграм е социјалната мрежа која е полна со интересни фотографии, креативни идеи и знаење. Понекогаш тоа е доволно за да добиете инспирација. Ако мислите дека сте единствениот кој бара инспирација на Инстраграм ќе ви покажеме дека не сте. Ова се 10 Инстаграм профили кои вреди да ги заследите.

1.@humansofny

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Humans of New York (@humansofny) on


Овој профил е создаден од фотографот и писател Брендон Стентон, кој ги раскажува приказните за стотици луѓе интервјуирани на улиците на Њујорк – некои од нив се навистина трогателни, а некои мотивирачки.

Погрижете се да го заследите @humansofny на вашата листа на профили кои што треба да се следат.

2. @beautifuldestinations

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BEAUTIFUL DESTINATIONS (@beautifuldestinations) on


Ви треба инспирација за патување? Објавите на @beautifuldestinations покажуваат нови места кои вреди да ги посетите секојдневно. Без разлика дали планирате патување или само сакате да ги разгледувате овие места ширум светот, тие ќе ви пружат ментален одмор надвор од домот.

3. @ponderosa_and_thyme

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Katie Davis (@ponderosa_and_thyme) on


Обожавате цвеќиња?

Инстаграм профилот на Катиа Дејвис (@ponderosa_and_thyme) ќе ви ги прикаже најубавите цвеќиња чија миризба ќе ви се чини дека можете да ја почувствувате низ мониторот.

4. @leoleoparis

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hannibal Renberg (@leoleoparis) on


Има нешто во овие црно-бели фотографии што ќе ве натера да се вратите во минатото. Ханибал Ренберг патува низ Париз и фотографира спонтани улични сцени.

5. @idafrosk

 

View this post on Instagram

 

A post shared by idafrosk (@idafrosk) on


Доколку сте вљубеници во уметноста и храната, тогаш ова е идеалниот профил за вас. Ида Скивенес ќе ви даде инспирација да зготвите нешто вкусно, а истовремено и убаво за очи.

6. @anamarques210376

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Marques (@anamarques210376) on


Помеѓу креативните минималистички профили на Инстаграм се наоѓа и оној на Ана Маркез. Ќе ве воодушеват боите, деталите, едноставноста која ги прави совршени нејзините фотографии.

7. @abeautifulmess

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elsie + Emma A Beautiful Mess (@abeautifulmess) on


Доколку сакате сами да креирате и создавате предмети @abeautifulmess е совршен за вас. Овој креативен профил е полн со иснпирација, вештини, рецепти поради кои ќе бидете зафатени и инспирирани. Време е да ги засукате ракавите и да почнете.

8. @jcrew

 

View this post on Instagram

 

A post shared by J.Crew (@jcrew) on


Овој профил ќе ви овозможи две нешта:

1. Одлична инспирација за Инстаграм Стори

2. Креативни идеи да го истакнете вашиот бренд на еден колоритен начин

9. @voguemagazine

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vogue (@voguemagazine) on


Нема потреба од објаснување зошто треба да го следите официјалниот Инстаграм профил на @voguemagazine нели?

10. @museummammy

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by kimberly not kim (@museummammy) on


Овој Инстаграм профил е совршен за сите љубители на уметноста.
Коментари

[fbcomments]