Чек дис аут
Search

#ИнстаСреќа хаштаг на денот #чист воздух: Ова се градовите со најчист воздух во светот!

И додека сме сведоци речиси секојдневно на голема загаденост на воздухот кај нас, во некои краишта на светот воздухот е толку чист што се смета за вистински мелем за белите дробови и целокупното здравје. Токму затоа оваа издание на #ИнстаСреќа го посветуваме на градовите со #чиствоздух.

1. Хонолулу, Хаваи

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ᴴᴼᴸᴼᴴᴼᴸᴼᵞᴼᴸᴼ | O’ahu (@holoholoyolo) on

2. Цирих, Швајцарија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Best switzerland photos (@best_switzerland_photos) on

3. Адејлејд, Австралија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luke Allen 🇦🇺 (@skyhighfilmandphoto) on

4. Калгари, Канада

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Calgary Insta (@calgaryabinsta) on

5. Хелсинкки, Финска

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Helsingin kaupunki (@helsinki) on

6. Рејкјавик, Исланд

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Plan a trip to (@planatripto) on

7. Хамбург, Германија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sabine (@echtehamburgerin) on

8. Велингтон, Нов Зеланд

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stefanie (@steffica) on
Коментари

[fbcomments]