#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Есенски фотографии кои отвораат апетит со #ајвар

Ајвар е првиот синоним на есента за секој од нас. Мирисот кој се шири по улиците од свежо направениот ајвар, неодоливиот вкус на топол ајвар намачкан на крцкаво лепче во комбинација со сирење – македонски специјалитет далеку прочуен и познат по својот неодолив вкус. Овој пат, ги споделуваме со вас фотографиите на Инстаграм со #ајвар.

1.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elena Jakimovska (@kitchen_ot_na_elena) on

2.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Daniel (@cuklev) on

3.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sandra Mihic (@sandraseasycooking) on

4.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Фидановска (@fidanovskaivana) on

5.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by СЕРБИЯ | СРБИЈА | SERBIA (@po_serbii) on

6.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by srekja.mk (@srekja.mk) on

7.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Z (@zsdreams) on

8.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by s.n.o. (@snorre_holgersson) on

9.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Жито Интеграл (@zitointegral) on

10.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Muhsin Güler © (@muhsinguler.mk) on
Коментари

[fbcomments]