Категории

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Совршени фотографии со #perfect

Дали постои совршенство? Дали вреди да се трудиме да бидеме совршени? Или пак совршенството се крие во различностите, несовршените делови во секој од нас, трагите кои ги оставиле животните ситуации на нашиот лик? Токму тоа е совршенство, а кога ќе го сфатите тоа ќе се ослободите од потрагата по него и ќе бидете навистина среќни. 

1.

2.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dylan Colven 🇫🇷 (@dylancolven_objectiftopchef_5) on

3.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CRACOW FOR YOU (@cracowforyou) on

4.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KK Snaps 📷❤️ (@kksnaps_scotland) on

5.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ElasticHeart (@elasticheart24) on

6.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amin Nasiri (@aminnasiri.official) on

7.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maison Furley (@m.furley) on

8.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Simona Andreea♦️♠️ (@__simonique__) on

9.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vouge Fan Account (@vouge_official) on

10.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 5 (@high_5_to_fashion) on

Прегледи:
450
Објавено на:
13.12.2019