Категории

#ИнстаСреќа Куче-лав е вистинска ѕвезда поради својот невообичаен изглед

Ова е кучето Чоу од расата „чау-чау“ кое повеќе потсетува на лав отколку на куче.

Ова куче е вистинска ѕвезда на социјалните мрежи каде секојдневно привлекува се повеќе следачи.

„Сака да си игра со другите кучиња и обожава деца. Сега кога е постар, тој е доста трпелив, совршен е, како и првиот ден кога го добивме“, вели неговата сопственичка Сара.

За време на карантинот, семејството се пресели на езерото Тахо, а Чиф е заљубен во природата и ужива во неа.

„Особено сака трчање и скокање, како и разладување во студена вода што обично поттикнува смеа кај минувачите“, вели Сара.

Чау-чау е една од најпознатите и можеби најстари раси на кучиња во светот. Тие биле дел од кинеските племиња, но со текот на вековите ги дресирале да бидат чувари и ловци.

 

View this post on Instagram

Feelin myself today 🐶

A post shared by Oreo Cloud AKA Chief The Chow (@theoreocloud) on

Прегледи:
215
Објавено на:
16.10.2020