#ИнстаСреќа: Македонија е под снежна покривка, а ова се најубавите снежни фотографии на инстаграм

Изминавата недела ја одбележа снежната покривка низ цела Македонија која донесе радост кај многумина. 

Инстаграмџиите го искористија моментот да направат одлични фотографии, па означувајќи ја @srekja.mk и ставајќи го хаштагот #среќа, влегоа во нашиот избор за најсреќни снежни фотографии. Можеби надвор е сѐ уште многу ладно, но мора да признаеме дека има посебна магија во белината на снегот. Да уживаме во него додека трае.

Охрид снежен, прекрасен…

…и Струга.

Бела Битола

 

Планините се магични под снег.

 

 

 

Радости…

 

 

Накај Маврово

Пелистерска белина

Како од бајка…

 

Магични прозорци

 

И Скопје под снег…

 

 

View this post on Instagram

 

. . . #winter #day #snow #photography #vsco #vscocam #vscobalkan #photo #daily #insta #blog #blogger #january

A post shared by Dimitar Mitrinski (@d.mitrinski) on

 

 

 
Коментари

[fbcomments]