Категории

#ИнстаСреќа:Најпознатото куче со 4 милиони следбеници на Инстаграм

Тој е најпознатото куче на Инстаграм.Со 4 милиони следбеници на Инстаграм и вкупно 13 милиони следбеници на сите негови социјални мрежи заедно, малото седумгодишно куче стана вистинска ѕвезда на Инстаграм, а неговите дневни објавувања ставаат насмевки на илјадници лица.
И покрај тоа што многу домашни миленици се веќе многу популарни на Инстаграм, останува прашањето како Doug the Put успеа да стане вистинска славна личност. Која е тајната за успехот зад неговата сметка на Инстаграм?


Тајната на успехот: Ладност, мрзеливост и пица
Живееме во стресен свет каде перформансите и успехот се високо оценети, а особено социјалните медиуми каде што имаме тенденција да градиме лажен свет во кој сè изгледа дека е совршено. Како и да е, во сите нас постои сон што се стреми да бидеме мрзливи, да уживаме во животот и да бидеме само ние.
И тоа е една од тајните за успехот зад страницата на Инстаграм на Doug the Pou. . Тој не е нормално, слатко куче. Тој има личност.

Тој е мрзлив, лесен, ладен и секогаш бара храна. Неговото омилено јадење: пица.

 

View this post on Instagram

 

“‪My kinda smoothie‬” -Doug

A post shared by Doug The Pug (@itsdougthepug) on


 ”Го позиционираме Даг како човек заробен во телото на кучето. Тој има свое човечко персонифицирање и ние сакаме обожавателите да се чувствуваат како да можат да се однесуваат со него како со човек, отколку тој да е само симпатично куче “, изјавил неговиот сопственик Лесли Мозиер во интервју за списанието„ Претприемништво “.
Скролувајќи низ неговиот Инстаграм, очигледно е дека Мозир изградила слика на своето куче . Иако Даг не може да зборува, неговите слики и видеа секогаш имаат смешни наслови што им се допаѓаат на многумина од нас. Тој коментира слики, одговара на пораки од обожавателите и споделува приказни на Инстаграм во кои дава увид во средби и поздрави со фановите и неговиот секојдневен живот. Притоа, тој гради блискост со своите фанови.
Покрај тоа, смешните костуми што Даг ги носи често ги тера луѓето да се смешкаат, што му донесе многу следбеници и лајкови на постовите. Следбениците на Даг му рекле на Мозиер дека Даг им помогнал во тешки времиња кога изгубиле некого.

Очигледно, што би можело да ве расположи повеќе отколку да гледате куче во костум за пица?

 

View this post on Instagram

 

“Our hips don’t lie @shakira” -Doug • I can’t wait to watch my friend @shakira perform the Super Bowl Halftime!

A post shared by Doug The Pug (@itsdougthepug) on

Прегледи:
0
Категории:
#ИнстаСреќа