Категории

#ИнстаСреќа Нов тренд: Необична боја на коса која веќе е пролетен хит!

Пролетта веќе пристигна, а со неа и новите трендови за боја на коса. Косата со боја на сенф е голем хит на Инстаграм.


Можеби оваа нијанса нема да им се допадне на сите дами, меѓутоа без двоумење совршено прилега на сечиј тен. Професионалците препорачуваат со бојадисувањето во оваа нијанса да не се експериментира дома, туку да им се препушти тоа на стручните раце. Т.н. mustard hair, односно коса во боја на сенф е многу популарна и надежна дека ќе биде уште поголем хит.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ChrisJoan💛🇵🇷 (@imhairdresser) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Niamhpaget (@niamhbrownsugar) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by colen schiffer (@shyfer123) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Savanna (@hairbysroth) on