#ИнстаСреќа: Ова се најубавите празнични фотографии, кои ќе ви ги стоплат срцата!

Празниците се време за споделување малку повеќе љубов и радост, време за дружби со семејството, пријателите, саканите, време да се ги славиме нештата кои не прават среќни и да создаваме нови прекрасни спомени.

Божиќ е пред нас, а празничната магија се уште трае. За да ја зачуваме празничната радост уште малку, со вас ќе споделиме прекрасни празнични фотографии кои инстаграмџии ги споделуваа на нивните профили. Сакајќи да ја споделат среќата со повеќе луѓе тие ја означија @srekja.mk па затоа ние нивните фотографии ги споделуваме со вас.

 

 

 

View this post on Instagram

 

Christmas lights ✨🎄✨ #Christmas #winterland #lights #chistmaslightsup #decorations #skopje #macedonia 🇲🇰

A post shared by Capturing moments 📸 (@dimitar.photography) on

Слатки задоволства.

 

View this post on Instagram

 

Christmas mood ad #winterlandSkopje🎄

A post shared by • Aydel.Sh • 💎 (@aydel.sh) on

Време е за многу, многу љубов!

Празнците се најубави кога ќе зголемува семејството со нови преслатки членови

 

View this post on Instagram

 

Christmas is coming 🎄 🎅 Што друго да кажам, оваа година си заминува, друга, нова доаѓа. Оваа година беше многу среќна за нас, ја добивме Мила – што може да биде поубаво од тоа💗 Другата година нека биде поуспешна, да бидеме сите најпрво здрави, па среќни и сакани💗 . . . . . #мојаинстамама #мајкаблогер #инстаграмџии #инстаграмџики #фотонаденот #christmastime #sisters #newyearsoon #christmasiscoming #christmaslights #babymacedonia

A post shared by Moja Instamama (@mojainstamama) on

Среќа е топлиот дом каде секогаш некој со љубов те чека.

Празничните утра…

 

View this post on Instagram

 

. . . #saturday #morning #coffee #coffeetime #christmas #mood #winter #snow #vsco #vscocam #vscobalkan #cafe #daily

A post shared by Dimitar Mitrinski (@d.mitrinski) on

…и снежната магија.

 

View this post on Instagram

 

Morning world! ❄☃️

A post shared by Simona (@beleshovskasimona) on

Топлината на домот…

…и најслатките домашни миленици.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Izabela Sukloska (@izabela748) on

Градот убав!

Здраво 2019 

Донеси радост..

…да создаваме незаборавни моменти!

Да се радуваме на малите нешта…

Да подариме барем по малку љубов!

И да не заборавиме да ги правиме нештата што не прават среќни, и тоа да ги правиме често!
Коментари

[fbcomments]