Категории

#ИнстаСреќа: Оваа прасе го сака своето куче BFF толку многу што смета дека е кутре

Некои работи се наменети да бидат заедно. Исто како Луна и Облак. Едно семејство во Атланта го одгледува својот 4-годишен златен ретривер по име Облак заедно со најновиот “член”, 6-месечното прасе по име Луна.
За кратко време заедно, Луна и Облак веќе станале најдобри пријатели. Тие имаат исто време на хранење, сакаат да играат надвор во нивниот ограден двор и да се галат.

„Тие зависат едни од други“ вели Стејси Бекер, сопственик на Луна и Облак.Тој исто така вели дека Луна и Облак се неразделни.
„Луна го следи Облак насекаде, а Облак ја учи Луна сè за тоа да како е да биде куче, од тоа како да шета по поводник до како да оди надвор и да игра убаво.Таа го прави она што го прави Облак…Кога и да викнам ”дојди тука, кутре” Луна ќе дојде да трча по својот пат.” вели Бекер

Нивните смешни натпревари во борење во дворот, се хит на нивната страница на Инстаграм, на која има над 30.000 следбеници.

Луна само што не го сменила животот на Облак на подобро.

„Луна ве учи да забавите“, вели Бекер. „Таа сака да се гушка, па наутро, кога ќе го пијам кафето таа ќе скокне на скутот и ќе ме натера да застанам и да уживам во моментот. Луна ќе те натера да ги цениш малите работи”

Прегледи:
179
Објавено на:
25.08.2020