Категории

#ИнстаСреќа Запознајте го Мушу – Преслаткото минијатурно кученце кое обожава да се сонча

Ви го претставуваме овој минијатурен, црвен јазовчар по име Мушу кој ќе ве освои со својот весел дух.

Ви го претставуваме овој минијатурен, црвен јазовчар по име Мушу кој ќе ве освои со својот весел дух. Оваа раса на куче е позната по својот мал раст, голема интелигенција, верност и особена веселост.
Мушу сака да планинари, да си игра во цветни полиња и со своите плишани играчки.
А особено обожава да се сунча на сонце па неговите сопственици често го фотографираат како поминува време одморајќи на места каде што сонцето особено зрачи.

View this post on Instagram

Leetol tongue😛

A post shared by Mushu The Weenie Dragon (@mushuweenie) on

View this post on Instagram

🌸 Happy boi

A post shared by Mushu The Weenie Dragon (@mushuweenie) on

 

 

Мушу е веќе Инстаграм ѕвезда и го следат 42 илјади следбеници. Неговите обожаватели секојдневно растат па за таа цел сопствениците имаат свој веб шоп каде што продаваат маици и перничиња со ликот на Мушу. Својата заработка тие ја донираат за добротворни цели во здруженијата за животни.
Во продолжение ви споделуваме неколку фотографии од веселиот Мушу кој сигурно ќе ви го поправи расположението со својата ведрина и слаткост.

 

View this post on Instagram

Hypnotized? 😜 Peep my dad’s sock 🧦

A post shared by Mushu The Weenie Dragon (@mushuweenie) on

View this post on Instagram

Look mom, I can fly! ☁️

A post shared by Mushu The Weenie Dragon (@mushuweenie) on

 

Прегледи:
197
Објавено на:
29.06.2020