Категории

Исчистете ги бубрезите од отрови, камен и песок: Ефикасен лек од три состојки!

Со овој неверојатен рецепт, за краток временски период можете да се ослободите од камењата во бубрезите!

Станува збор за целосно природен метод, а рецептот гарантира успех. Само треба да внимавате камењата во бубрезите да не се многу големи, бидејќи би можеле да предизвикаат штета кога ќе почнат да излегуваат. Најдобро е да се користи ако каменот во бубрегот е со големина на зрно од пченица.

Потребни состојки:

100 милилитри лимонов сок, 100 милилитри маслиново масло (екстра девствено) и 100 милилитри пиво.

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во шише, добро измешајте ги и пијте наутро на празен стомак по 50 милилитри. Пред секоја употреба протресете го шишето.

Резултати: За шест дена каменот би требало да излезе, а песокот за три до четири дена.

Прегледи:
99
Објавено на:
19.08.2016