Категории

Исчистете ги цревата, исфрлете го вишокот вода и отрови од организмот: Домашен пробиотик подобар од било кој лек!

Пореметувањето на варењето е нешто со кое секој од нас се соочува од време на време. Затоа ни е потребно средство кое ќе ја спречи оваа состојба или ќе ни помогне да се вратиме во нормала.

Ви претставуваме рецепт за напиток кој го чисти телото, го подобрува варењето и ви дава чувство на леснотија во телото.

Состојки:

  • 500 мл млака вода
  • 1 лажичка чиа семки
  • сок од 1 лимон
  • сок од 1 грејпфрут
  • изрендано парче свеж ѓумбир

Подготовка:
Ставете вода во тенџере и во неа додадете ѓумбир и оставете водата да проврие околу 5 минути. Кога водата ќе се олади, додадете сок од лимон и грејпфрут, чиа семе и оставете да отстои уште 15 до 20 минути. Консумирајте во текот на денот. Овој напиток е совршен пред одењето на море и во текот на одморот. делува како пробиотик, а покрај тоа го чисти организмот.
Прегледи:
436
Објавено на:
11.06.2019