Категории

Испрскајте ја вашата облека со вотка: Интересен совет кој ќе и користи на секоја домаќинка

Овој трик најдобро делува на волна, памук и полиестер, но затоа избегнувајте свила и кожа.

По повеќе месеци поминати во ормарот, џемперите и останатата волнена и памучна облека може да имаат примено непријатна миризба. Со сосема едноставен трик лесно ќе го надминете овој проблем.

Слободно послужете се со најевтината вотка која ќе ја пронајдете и сипете ја во шише за распрскување. Попрскајте облеката од 15-ина сантиметри оддалеченост, а потоа закачете ја добро да се исуши.

Со оглед дека алкохолот ги убива сите бактерии, па и оние одговорните за непријатни мириси, вашите парчиња летна ќе ви бидат сосема свежи.

Прегледи:
107
Ознаки:
· ·
Објавено на:
27.10.2016