Историски најпознатите модни фотографии проектирани на Empire State Building за 150-от роденден на Harper’s BAZAAR

Зградата Empire State со текот на годините стана еден од најпрепознатливите симболи и најпосетуваните туристички атракции на Њу Јорк.  Многу често овој објект се претвора во платно за проектиранa уметност. 

Модниот магазин Harper’s BAZAAR неодамна го прослави својот 150-ти роденден, а за да се обележи пригодата тие 102 катната зграда ја употребија да ги насликаат историски најпознатите фотографии од светот на модата.

Фотографот Kenny Rodriguez го обележа овој момент, фотографиите се спектакуларни и мора да ги погледнете.
Коментари

[fbcomments]