Ив Сен Лоран за есен/зима 2019: Црна доминација за беспрекорна елеганција! (ФОТО)

Познатата француска модна куќа Ив Сен Лоран ја прикажа на модната недела во Париз најновата колекција за есен/зима 2019.

На прв поглед може да се заклучи дека црната боја апсолутно доминира меѓу беспрекорните модели на фустани и одела и внесува вечна класика во модерната облека.

На самиот крај од ревијата, прикажани се и неколку впечатливи модели во ведри бои, со интересни флуоресцентни ефекти.
Коментари

[fbcomments]