Категории

Излечете ја главоболката за момент – Напиток кој спасува од мигрена

Одличен рецепт кој ќе ви помогне да се осободите од неподносливата болка

Малкумина знаат дека постои метода во лечењето на главоболка која помага речиси кај сите луѓе. Се работи за метода од традиционалната народна медицина, која во денешно време е се повеќе критикувана, отколку поддржувана. Но оваа метода е всушност многу успешна, а на вас останува дали ќе сакате да ја пробате.

Се што ви е потребно е сол и лимонов сок
Најдобро е да користите Хималајска кристанлна сол, затоа што е збогатена со минерали. Оваа сол содржи 84 елементи што е повеќе од добро, ако се земе во обзир дека науката ги познава вкупно 118.
Солта ќе го ојачува нивотот на серотонин во крвта, нервниот систем, и го нормализира кисело-алкалниот баланс во организмот.

Што треба да направите?
Во чаша додадете сок од 2 свежо исцедени лимони, и во него додадете 2 кафени лажици сол. Промешајте и претурете ја течноста во поголем сад и додадете чаша 200 мл вода.
Напитокот измешајте го добро и испијте го наеднаш.

При првиот вкус е одвратен, но овој напиток делува моментално, како да е вистинска магија. За само неколку минути ќе почувствувате олеснување, болката постепено ќе почне да намалува.

Внимание: Овој напиток НЕ се препорачува на особи со висок крвен притисок.

Прегледи:
244
Објавено на:
01.12.2019