Категории

Измешајте ги овие состојки и заборавете на настинки и грип!

Синузитис е познат како инфекција на синусите, оток или воспаление на ткивото на слузницата на синусите. Ова се случува кога синусите се полни со течност и микроби, наместо воздух.

Најчестите симптоми на синузитис се: главоболка, затнат нос, губење на мирис, кашлица или опструкција, лош здив и покачена температура.

За да ја подобрите ситуацијата направете ја оваа магична напивка и заборавате на настинките и грипот. Главната состојка е јаболковиот оцет, за кој сите знаеме дека има многу витамини, влакна, антиоксиданти и минерални. Имунитетот станува посилен и општо се подобрува здравстевната состојба.

СОСТАВ:
Една четвртина чаша органски јаболков оцет
Половина чаша органска кокосова вода
Една лажичка лут црвен пипер
Свежо исцеден лимон
Лажичка органски мед

ПОДГОТОВКА
Кокосовата вода затоплете ја во тенџере а потоа префрлете ја во чаша. Додадете го оцетот и добро промешајте. Оставате да се олади на собна температура, а потоа додадете го медот и црвениот пипер. Повторно, добро промешајте, и на крајот додадете го сокот од лимон.

Најдобри резултати ќе постигнете доколку овој напиток го конзумирате на празен стомак, пред појадок и доцна навечер, пред да одите на спиење. Слободно конзумирајте го додека да ви помине инфекцијата.

Прегледи:
49
Објавено на:
01.01.2017