Ја избркале од Лувр поради провокативната облека: Дали се сложувате?

На австралиската инфлуенсерка Њуши Сјех и забраниле влез во парискиот Лувр поради модната комбинација која е оценета како „премногу провокативна“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Newsha Syeh (@mewsha) on


Блогерката и Инстаграм ѕвездата Њуши Сјех го посетила Лувр во црн фустан со длабоко деколте, направен од памук и проѕирна чипка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Newsha Syeh (@mewsha) on

Меѓутоа, како што пишуваат австралиските медиуми, кога се појавила пред влезот, стражарот и забранил да влезе поради фустанот, кој како што рекле, повеќе открива отколку што покрива. Бесна поради забраната, убавата Австралијанка споделила на својот Инстаграм профил фотографија со тој фустан со опис: „На Пикасо би му се допаднал мојот аутфит“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Newsha Syeh (@mewsha) on


Како што пишува на интернет страницата на Лувр, на посетителите им е забрането да бидат во костими за капење или голи, боси или со голи гради. Кој е вашиот став?
Коментари

коментари