Јануари ќе биде најлошиот месец во 2020 година за овие три знаци

Некои хороскопски знаци ќе мора да се справат со семејни проблеми за да продолжат со животот.

Другите ќе се соочат со многу проблеми и ќе се преиспитаат за она што навистина го сакаат во животот. Откријте на кои хороскопски знаци првиот месец од 2020 година нема да им биде наклонет.

 

Близнаци

Редефинирајте ги пријателствата и љубовните врски! Ќе треба да размислите внимателно за вашата финансиска состојба, деловно партнерство и блиските односи со другите. Можеби ќе треба да ги преиспитате односите и со најблиските, па дури и со личност која живее во странство и која ја сакате. Ќе дојдете до точка на емоционален пресврт. Сепак, после јануари ве чека подобар период, благодарение на Јупитер, Сатурн и Плутон, вашиот живот ќе се стабилизира на подолг рок.

 

Вага

Ќе имате сериозни разговори со вашето семејство. Како и Близнаците, не се однесувате добро во конфликтни ситуации со други луѓе, особено со оние кои ви се блиски. Но, црниот облак виси над вашиот дом и семејство, така што емотивните врски ќе пропаднат во јануари. Марс влијае на вашата комуникација, така што ќе имате проблеми со вашите непосредни членови на семејството. Сепак, на повидок е романтична врска и креативен период, но имајте на ум дека прво мора да решите некои проблеми, а потоа да се занимавате со забавните работи во животот. Внимавајте повеќе на вашето тело и бидете понежни кон себе.

 

Водолија

Ќе започнете да ги доведувате во прашање некои од вашите ставови. За вас, првиот месец од годината ќе биде пресвртна точка. Можеби се наоѓате на нова територија, но прашањето е – дали сте подготвени за тоа? Дали сте размислувале внимателно за тоа што сакате во животот? Сега е време да ја затворите вратата и да се поздравите со некои луѓе. Не дозволувајте да потонете во сопствените мисли и одвојте малку време да погледнете подлабоко во себе. Водолијата не е позната по склоноста за изразување или справување со емоции, но понекогаш мора да го направите тоа.
Коментари

[fbcomments]