Категории

Јапонски трик за топење масни наслаги околу струкот – Практикувајте го секој ден по 2 минути

(ВЕЖБИ) Една вежба за дишење помага да се отстранат масните наслаги околу стомакот. Тоа е тврдењето на јапонскиот актер Мики Риосуке, кој го откри случајно, пренесуваат медиумите.


Имено, тој доби одредена вежба од лекар против болки во грбот. Додека ја правеше оваа вежба, тој изгуби 13 килограми за неколку недели и изгуби 12 см околу стомакот. Покрај тоа, оваа вежба, наводно, ги зајакнува мускулите и ја стимулира промената на супстанциите во телото.
Еве како работи вежбата: Застанете исправено. Ставете ја едната нога напред, а другата позади вас. Затегнете го задникот и пренесете ја тежината на задната нога. Потоа лесно вдишете го воздухот околу три секунди и додека го правите тоа, полека подигнете ги рацете над главата. Издишете седум секунди и затегнете ги мускулите на целото тело.

Направете ја оваа вежба најмалку две минути. Можете ли да издржите 10 минути?

 

Прегледи:
533
Објавено на:
19.03.2021